T.C. ŞANLIURFA İL ÖZEL İDARESİ RESMİ İNTERNET SİTESİ 

   
T.C. İçişleri Bakanlığı e-icisleri projesi Bilgi Edinme İnsan Hakları Başvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete
 


 

 Bulunduğunuz Yer: Haberler

 11 Nisan Meydan Projesinin Hayata Geçirilmesi İçin İlk Adım Atıldı
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

19.11.2012

11 Nisan Meydan Projesinin Hayata Geçirilmesi İçin İlk Adım Atıldı

    İl Özel idaresi tarafından geçtiğimiz hafta  yapılan ihale ile 11 Nisan Stadyumu, kapalı spor salonu ve diğer tesislerin yıkım  işlemlerinin tamamlanmasından sonra, Çalışma ve Sosyal Güvenlik  Bakanı Faruk Çelik’in katılımları ile 11 Nisan Stadyumunun yıkım töreni gerçekleşti. 11 Nisan stadyumunun yanında yapılan törende konuşan Bakan Çelik’ 11 Nisan meydan projesi  Urfalılar nasıl istiyorsa öyle olacaktır.’ dedi.

    İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu yaptığı açılış konuşmasında teknik bilgiler verdi. Bakan Çelik; 12 Haziran 2011  seçimlerinde önce Şanlıurfalılara vaat ettiğimiz bir çalışmayı başlatmak için Şanlıurfalılarla tekrar birlikte olduğunu ifade ederek, 11 Nisan stadyumu ve kapalı spor salonunun bulunduğu bu mekan, yaklaşık 50 yıldır Şanlıurfa’lılara hizmet etmiş ve bir anlamda tarihi bir mekan olma özelliğini kazanmıştır. Bu mekanda birçok  Şanlıurfalı kardeşimiz, sportif aktivitelere ya katılmış ya da izlemiştir, bugün 60 yaşına gelmiş bir kişi, anılarını anımsıyordur. Şehirler  hele hele Şanlıurfa gibi tarihi olan şehrin geleceğe taşınması konusunda hükümet olarak, Şanlıurfa’nın  büyükşehir olması için geçtiğim hafta kararımızı verdik. Şanlıurfa  artık büyükşehir oldu. Büyükşehirlerde büyükşehirin avantajlarını kullanabilmek için aslında kentin güzelleşmesi, şehrin iyileşmesi, şehrin yıkılarak güzelleşebileceği konusunda bir kararlığımız var. Çünkü yıllarca yöneticiler Vatandaşın önünde koşamadılar. Vatandaş kendi başını sokabileceği , içinde yürünmez, park edemez, kentlerle baş başa kaldı, bu yalnız Urfa için geçerli değil, İstanbul, İzmir, Bursa içinde geçerli olan bir tablo bundan kurtulmanın yolu, günümüz koşullarına  uygun şekilde, şehirlerin planlanması, kent dokusuna uygun ,yaşanabilir yeni kentler  için adımların atılmasıdır.’dedi.

    11 Nisan Meydan projesinin  mutlaka gerçekleşeceğinin altını çizen Bakan Faruk Çelik, ‘11 Nisan projemiz, 42 dönümlük alanda Şanlıurfalıların hizmetine  yine devam edecek. Artık ömrünü tamamlamış olan bu stadyum ve burada işyerleri ve spor salonu ortadan kalkıyor yeni bir kapalı spor salonumuz olan 5 bin kişilik kapalı spor salonu hizmete giriyor. GAP Arena Stadyumunun  ışıklandırma sorunu da  tamamlanmış oldu.’ dedi.

    Bakan Çelik, konuşmasını tamamladıktan sonra, Milletvekilleri Mehmet Akyürek, Kasım Gülpınar, Yahya Akman, ve Abdülkerim Gök, Vali Celalettin Güvenç, İl Başkanı Yusuf Eğilmez, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, İl Özel daresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat çiftçi ile birlikte yıkılacak olan 11 Nisan stadyumunun son  kez gezdi, yıkım çalışmalarını izledikten sonra  stadyumdan ayrıldı.

/184/11 nisan yıkımı (1)  /184/11 nisan yıkımı (2)  /184/11 nisan yıkımı (3)  /184/11 nisan yıkımı (4)  /184/11 nisan yıkımı (5)  /184/11 nisan yıkımı (6)  /184/11 nisan yıkımı (7)  /184/11 nisan yıkımı (8)  /184/11 nisan yıkımı (9)  /184/11 nisan yıkımı (10)  /184/11 nisan yıkımı (11)  /184/11 nisan yıkımı (12)  


Resimlerin orijinal boyutu için tıklayınız.
foto galeri : Yaşar Okutan


Bu içerik toplam 89.376 kez gösterildi, Site toplam 773.358 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 1 kişi geziyor.

 

Şanlıurfa İl Özel İdaresi Bilgi İşlem Merkezi
Tlf:(0414) 313 22 97 Faks:(0414) 313 59 36 E-Posta:sanliurfa@sanliurfaozelidare.gov.tr